Į pradžią
Seminarai

2018-09-05   ES nepriklausomų fiskalinių institucijų tinklo produkcijos atotrūkio nuo potencialo darbo grupės susitikimas Vilniuje

Rugsėjo 5 d. Vilniuje vyko ES nepriklausomų fiskalinių institucijų tinklo produkcijos atotrūkio nuo potencialo darbo grupės susitikimas, organizuotas Valstybės kontrolės. Jame 15-os ES valstybių narių fiskalinių institucijų atstovai aptarė darbo grupės veiklos rezultatus, pasiektus 2018 metais, pasidalijo gerąja praktika, susijusia su produkcijos atotrūkio nuo pusiausvyros modeliavimu ir įverčių kokybės vertinimu. Taip pat įsigilino į kapitalo ir darbo duomenų apibrėžimo problematiką, įverčių neapibrėžtumo matavimą ir praktinius potencialaus BVP ir produkcijos atotrūkio nuo potencialo taikymo aspektus, matuojant valdžios sektoriaus struktūrinius rodiklius ir ilgalaikę ekonominę raidą.

Darbo susitikimo programa

Pranešimai

Geroji praktika:

Komandinis darbas:

Apskrito stalo diskusija:

2018-03-02   Valstybės kontrolė diskutavo apie pensijų sistemos tvarumą

Valstybės kontrolės organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje (2018 m. kovo 2 d.) pristatytos Lietuvos ilgojo laikotarpio išlaidų pensijoms projekcijos, aptartos pensijų sistemos modeliavimo ir ilgojo laikotarpio projekcijų rengimo praktika ir problematika. Taip pat aptartas Belgijos komisijos parengtas finansinį ir socialinį tvarumą turintis užtikrinti Belgijos I pakopos pensijų sistemos modelis 2020–2040 metams.

Diskusijoje dalyvavo Vilniaus universiteto, Lietuvos banko, Finansų ministerijos, Valstybės socialinio draudimo fondo ir komercinių bankų atstovai.

Pranešimų skaidrės:

2017-05-25   Lietuvos ekonominės raidos stebėsenos modelis SLED

Lietuvos ir užsienio ekonomistams, Valstybės kontrolės ir kitų Lietuvos institucijų atstovams buvo pristatytas Lietuvos ekonominės raidos stebėsenos modelis SLED, akcentuojant jo esminius bruožus ir taikymo galimybes. SLED susistemina esamas žinias apie Lietuvos ir globalaus ūkių veikimo principus, leidžia projektuoti ateities raidą pagal alternatyvius hipotetinius scenarijus, įskaitant ekonominės politikos ir išorės veiksnių poveikius, padeda skaidriai viešinti Finansų ministerijos rengiamų ekonominės raidos scenarijų peržiūrų analizės rezultatus. Pristatymas vyko anglų kalba.

Pranešimas [pdf].

Dalytis Mail FB G+ Li

 

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27, 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.